Yaşam Koçluğu Nedir?

Yaşam koçluğu, tüm bireysel potansiyellerinizi ortaya çıkarabilmek, geleceğe yönelik vizyonlarınızı tespit edebilmek ve uygulayabilmek için uzman kişi ile sizin aranızdaki uyumlu ve düzenli bir çalışma ilişkisidir.

Yaşam koçu sizin yaşam kararlarınızı sizin yerinize vermez. Size farkındalık kazanmanız için aynalık eder ve kararlarınızın sorumluluğu sizindir. Hedeflerinize ulaşmak için bilincinizde oluşturduğunuz engelleri çözümleme yöntemleri ile size rehberlik eder, yol gösterir.

İç motivasyonunuzu oluşturmanız için size sunacağı destekler ile zihinsel düzeyde seçeceğiniz kelimelerden, bakış açınıza kadar farkındalığınızı geliştirir. Yaşam koçu, gelişim sağlayabilmeniz için yöntemler göstererek sizi cesaretlendirir ve donatır. Duygusal ve zihinsel engellerinizden özgürleşerek, bağımsız olarak yaşamınıza devam etmenizi sağlar. Yaşam koçunuz, sizi kendisine bağımlı kılmaz. Sizi kendinizin direksiyonuna hazırlar.

Gözünüzde büyüyen, bir türlü içinden çıkamadığınız güçlüklerinizle ve korkularınızla yüzleştirecek bir uzmana ihtiyaç duyuyorsanız, işte o kişi bir Yaşam Koçu olmalıdır. Onun size yaşatacağı farkındalıklarla önünüzdeki en büyük bariyerleri yıkarak, yaşamı ve kendi potansiyellerinizi fark edersiniz.

Haydi o zaman…

Farkındalık ve dönüşüm için potansiyellerinizi keşfetmeye bekliyoruz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir