NLP Çalışmaları

NLP; kişisel gelişim ve değişim sağlayan, dili ve zihni dönüştürme programıdır. Bu program, kendi içinize yaptığınız yolculuğun ilk adımıdır. Bu yolculuk potansiyelinizin farkına varmanızı ve hedefleriniz doğrultusunda yüksek bir motivasyonla ve sistemli bir şekilde harekete geçmenizi sağlayacaktır. NLP ile, sizi hedeflerinize ulaşmaktan alıkoyan, öğrenilmiş çaresizlik olarak nitelendirdiğimiz olumsuz düşünce ve duygu kalıplarını kırarak, bunların yerine daha olumlu düşünce kalıplarını bilinç altınıza yerleştirmeyi öğreneceksiniz.

NLP sizlere bilinç ve bilinçdışı arasındaki farkları öğretecek ve bilinçdışındaki sınırsız kaynaklara açılan kapıların anahtarlarını verecektir. NLP eğitimlerinde, temel NLP teknikleri ve bilgileri, teorik ve uygulamalı olarak verilir. Bu eğitim programı sonunda diğer insanlarla iletişim kurma tekniklerine sahip olursunuz. Bu sayede aileniz, arkadaşlarınız ve iş hayatınızdaki insanlarla daha tatminkar iletişimler kurarsınız. Ayrıca hedef belirleme ve sonuç alma ilkeleri ile yeni ve daha dengeli bir hayatın temelini oluşturursunuz.

NL, bireyin kendini farketmesi ve farkındalığının arttırılması programıdır. Bu program ile bilinçli zihin ve bilindışı zihnin işleyişini öğrenerek bunların hayatımızı nasıl etkilediğini farkedecek ve bilinçaltı gücünü kendi yararınıza kullanmayı öğrenirsiniz.

NLP bilgisi ile hedeflerinize ulaşmak için sahip olduğunuz içinizdeki kaynakları ortaya çıkarabilecek ve bunları kullanmanın yollarını öğrenirsiniz. NLP ile, olumsuz ve verimsiz düşüncelerinizden, onaylamadığınız alışkanlıklarınızdan kurtulmayı öğrenirsiniz ve sizi güçlendirecek, amacınıza ve hedeflerinize ulaşmanızı kolaylaştıracak düşünceler kazanırsınız. İletişim esnasında kullandığımız dilin bütün davranışlarınızı nasıl programladığını ve bunun da sizin dünya deneyiminizi doğrudan nasıl etkilediğini anlarsınız.

NLP ile zihninizde ve bedeninizde kaynakları nasıl oluşturacağınızı öğrenirsiniz. Ayrıca hedef belirleme ve sonuç alma ilkeleri ile olmak istediğiniz yere ulaşacak,yeni ve daha mutlu bir hayatın temelini belirlersiniz.

Dilbilimci Prof. John Grinder ve Matematikçi Gestalt Terapisi uzmanı Dr. Richard Bandler tarafından başarılı terapi uzmanlarının analiz edilmesi ile model haline getirilen NLP teknikleri, Psikoloji, Sibernetik, Nöroloji, Filoloji gibi bilimler tarafından kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir