AileDizimi-Familienaufstellung

Aile dizimi çalışması 70 li yıllarda Almanya’da uygulanmaya başlanmıştır. Berte Hellinger, bu çalışmayı Zulu kabilesi ile yaşadığı sırada öğrenip sistemleştirmiştir. Ata-aile-kökler ile ilgili devam eden ve tekrarlayan sorunlar, sistemsel bir tiyatral çalışma ile ortaya konularak önce bilgi alınır. Aile bireyleri yerine dizime katılan temsilciler bu bireylerin duygularını hissederler ve ruhsal olarak temsil ettikleri kişinin enerjisini ortama yansıtırlar. İfade edilen bu duygular, dizimi yapan yönetici kişi tarafından analiz edilerek çözüm getiren yollar için yöntemler uygular.

Tekrarlayan iflaslar, boşanmalar, ölümler, hastalıklar, bağımlılıklar, evlilikle ilgili engeller ve sorunlar, tıbbi sebebi olmayan çocuk sahibi olamama durumları, bebek ölümleri, iş şanssızlıkları, kıskançlıklar, depresyonlar gibi pek çok olayın aile ve kökler atalar ile ilgili bağları tespit edilip çözüm yöntemleri uygulanır.

Aile dizimi Grup çalışması olarak yapılmaktadır. Aile Dizimi isteyen kişiler, belirledikleri konuyu uzmana iletir. Kendisi diliyorsa dizimi yaptırdığı kişiler ve olay hakkında temsilci gruba bilgi verilmez. Kişinin özel sorunları sistem yöneticisi tarafından özenle gizli tutulur, dizim sistemi bu gizliliğe uygundur.

Etkili sonuçlar ve şaşırtıcı çözümler yaratan çok özel bir çalışmadır. Atalar ve köklerden gelip devam eden enerjileri hızla hayatınızdan temizler. Aile bağlarını güçlendirir, güzelleştirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir