Bireysel Nefes Seansı

Dünya sağlık örgütünün sağlıklı nefes için belirlediği ilkeler doğrultusunda kişinin nefes analizi yapılır. Nefesin sayısı, sığlık-derinliği- nefes için iç kasların kullanımı, burun iç kaslarının etkinliği tespit edilir. Kişiye nefesindeki eksikler ve yanlışlar bilgisi verilir. Kişisel nefesin eksik ve yanlışlarına bağlı olarak nefesin ideal limitsiz haline geri dönmesi için teknikler ve nefes egzersizleri uygulanır.

Seans süresi bir saattir. Haftada bir kez olmak üzere kişiye en az iki seans, mümkünse dört seans nefes çalışmasına gelmesi önerilir. Her seanstan sonra evde yapacağı egzersizler ödev olarak verilir.

Bedende blokajlı ve limitli olan nefesin kendi doğal sağlıklı haline dönmesi ve tüm hayatın içinde her an doğal ve sağlıklı, geniş hacimli nefes almayı öğrenmesi hedeflenir.

Her bireyin nefesi, sağlık koşulları, duygusal ruhsal durumu ve geçmiş travmaları farklıdır. Bu nedenle her birey için izlenecek seans akış programı farklı olabilmektedir. Bu nedenle, bu programı nefes koçu ile birlikte kişinin kendi istekleri ve koşulları belirlemektedir.

Bireysel seansa gelirken mide çok dolu olmamalı, karnı aç da olmamalı, yumuşak kıyafetler giyilmeli, karın ve göğüs bölgesini sıkan dar ve kalın kemer kullanılmamalıdır.

Limitsiz doğal kendi öz nefesine dönen kişi, nefes seansları sonrasında sağlık, duygu, zihin, farkındalık, zindelik, huzur, stres konularında önemli olumlu değişikler yaşar.

Nefesin ve bedenin limitsiz nefese hazırlanması ve gerekli ön bilgilerin alınması için, bireysel nefes seanslarına başlamadan önce Workshop grup çalışmasına katılmak, süreci hızlandırmaktadır. Bu nedenle bireysel seanstan önce size Workshop ön eğitimi önermekteyiz.

Nefes Al, Nefes OL!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir